Nuk ka ende marrëveshje, por dita-ditës pritet që mbrojtësi Rafael Varane të bëhet lojtari më i ri i Manchester United.

Francezi ka refuzuar rinovimin me Real Madrid edhe pse ka dhe një vit në kontratë.

Mediat britanike janë të sigurta se gjasat janë shumë pozitive që të ketë një marrëveshje teksa Varane do të ishte transferimi i dytë i madh i Manchester United pas Jadon Sancho disa ditë më parë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb