Lionel Messi ende nuk ka fituar një trofe të rëndësishëm me Argjentinën dhe Diego Simeone ka treguar se lojtari duhet të marrë më shumë ndihmë nga shokët e tij. Kolombia mundi Albicelesten 2-0 në ndeshjen e Copa America dhe trajneri i Atletico Madrid ka insistuar që Messi mund të gjejë një zgjidhje në një ndeshje në çdo kohë, por ka nevojë për një skuadër.

“Lojtarët që janë me Messin duhet të kuptojnë potencialin që ata kanë, i cili është i madh dhe është në personalitetin e secilit lojtar. Messi ka nevojë për secilin prej atyre që përbëjnë ekipin që të ndjehen të sigurt dhe të sigurt kur janë rreth tij”, deklaroi Simeone.

“Unë nuk kam asnjë dyshim për klasin dhe stilin e Messit i cili përshtatet me çdo situatë sepse ai dëshiron të fitojë; Unë e shoh atë çdo ditë në Spanjë. Nuk është e lehtë të fitosh, edhe pse gjithmonë besojmë se ne jemi më të mirët. Messi luan brenda çdo formacioni, sepse ai dëshiron të fitojë”, ka përfunduar Simeone.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb