FIER- Banorët të tre fshatrave në Fier vuajnë prej një jave mungesën e energjisë elektrike. Shkak për këtë është bërë vjedhja e transformatorit në Frakull.

Si pasojë, banorët e fshatrave Hadë, Frakull dhe Dërmenas në Fier prej një jave kanë mbetur pa energji elektrike.

Deri në zgjidhjen e kësaj situate, dhe vendosjen e një transformatori të ri, banorët e këtyre fshatrave duhet të përballen me mungesën e energjisë.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb