GJERMANI-Në kampin e azilkërkuesve në Gjermani, saktësisht në Knittlingen, Gjylata e Lartë në Karlsruhe në ka zhvilluar një seancë kundër një burri 25 vjeçar, i cili dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur.
I akuzuari, është nga Kosova dhe tashmë i është rrefuzuar kërkesa për azil për shkak se ai e ka pranuar të ketë bërë seks me një 12 vjeçare, e cila ishte vajza e mikut të tij, shkruan gazeta gjermane Pforzheimer Zeitung, transmeton Klan Kosova.

Incidenti thuhet të ketë ndodhur në një kamp refugjatësh në Knittlingën në natën e 2 apo 3 nëntorit të vitit të kaluar. Sipas aktakuzës, i dyshuari e ka mik babain e vajzës me të cilën ka bërë seks.

Azilkërkuesi nga Kosova, fillimisht i kishte kërkuar vajzës seks oral ndërsa më pas kanë përfunduar në akt seksual. Ai më parë e kishte thirrur vajzën në dhomën e tij, dhe pretendon se nuk e dinte që ajo ishte nën 18 vjeç.

Sipas tij, ajo e kishte gënjyer për moshën e saj dhe thotë se ishte vetë vajza që i kishte dhënë numrin e telefonit dhe i kishte kërkuar të takoheshin.

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb