Në Spanjë rreth 858.000 banorë kanë hyrë në lockdown në rajonin e Madridit që prej ditës së sotme dhe deri mbas 14 ditësh.

Të dalësh nga shtëpia do të jetë e mundur vetëm për të shkuar në punë, farmaci apo për të shkuar në shkollë. Këto rregulla janë kryesisht për lagje dhe zona në jug të kryeqytetit spanjoll.

Vendimi u njoftuar të premten nga guvernatorja Isabel Diaz Ayusu pas rritjes së madhe të rasteve me të infektuar.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb