Era e fortë gjatë natës ka shkaktuar defekte të shumta në rrjetin shpërndarës të energjisë elektrike në Lezhë. Aktualisht janë pa energji fshatrat e fidrit të Shënkollit dhe ata të fidrit të Gjadrit.

Zona pa energji janë: Lagjja Ushqimore, Zejmeni, Spiten, Kune, Torovica, Vaini, Shënkoll dhe Tale. Tek Lagjja e Re zona e Torovicës, banorët kanë rreth 6 ditë pa energji sepse është djegur linja dhe ende nuk është zëvendësuar

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb