Listës së gjatë të urimeve për triumfin në Conference league, Romës i është bashkuar edhe një që spikat. Mes tyre, është edhe përgëzimi i trajnerit të Italisë, Roberto Mancini, i cili shkruan në tëitter:

“Urime Romës për fitoren në Conference League!”, teksti i mesazhit i shoqëruar me trengjyrëshin e pashmangshëm. Një sukses me vuajtje, por i merituar nga verdhekuqtë.

Mancini rigjen edhe Spinazolën, i cili pas dëmtimit të Evropian, është gati të japë kontributin në etapën e radhës, në Nations League. Gjithashtu, trajneri i Italisë tani ka edhe eksperiencën e kapitenit Pellegrini.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb