FRANCE

Një udhëtar ka pësuar lëndime të rënda pas një sulmi me acid në metronë e Parisit, sipas mediave franceze.  Sulmi me acid thuhet se ndodhi midis stacioneve të metrosë Bastille dhe Gare de Lyon në Paris, rreth orës 8 të premten.

Franca 3, duke cituar burime policore, tha se sulmuesi hodhi acid ndaj viktimës pas një sherri verbal.

Raportohet se viktima është në gjendje kritike. Policia ka nisur një kërkim shpëtimi për të gjurmuar sulmuesin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: