Norvegjia ka ndaluar evakuimet nga kryeqyteti i Afganistanit. Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Jashtëm norvegjez INE Marie Eriksen i cili tha se ky vendim është marrë pas sulmeve terroriste pranë aeroportit të Kabulit.

” Portat në aeroport tashmë janë mbyllur dhe nuk është më e mundur që njerëzit të hyjnë ,” tha Eriksen për TV2.

Norvegjia bëhet vend ii parë që pezullon evakuimet pas sulmeve terroriste në aeroport.

 

(BalkanaWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb