Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur fajtorë tetë të akuzuarit për rastin e njohuri si “Syri i Popullit”.

Ata janë akuzuar për përgatitje të veprave terroriste. Sipas gjykatës, personat në fjalë planifikonin vrasjen e shumë zyrtarëve të lartë në Kosovë, duke përfshirë presidentin Hashim Thaçi dhe ish-kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli.

Dënimin më të lartë nga të akuzuarit e ka marrë Sadri Ramabaja, për të cilin Gjykata Themelore në Prishtinë vendosi 12 vjet burg.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb