Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha u ka bërë ftesë diasporës në Itali për të marrë pjesë takimin e komunitet shqiptar .

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Berisha u ka bërë thirrje për pjesëmarrje dhe disa politikanëve italianë.

Takimi do të mbahet më 5 shkurt, në orën 15:30 në Tiranë.

“Të dashur miq, shqiptarë të diasporës sonë në Itali, demokrate dhe demokratë.

Ju ftoj të merrni pjesë në takimin e komunitetit shqiptar, me pjesëmarrje të disa deputetëve të Partisë Demokratike të Shqipërisë dhe eksponentëve të politikës italiane:

Dott.Simone Foglio, zv/Presidenti i Senatit

On. Maurizio Gasparri, On. Paolo Barelli, On. Alessandro Battilocchio, eurodeputetja

On. Luisa Regimenti.

E diel, 5 shkurt ora 15:30

@Ergife Palace Hotel & Conference Center”,k a shkruar Beriha.

(BakanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: