Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook shprehet se ka ndjerë keqardhje për mjekët që ishin sot në takimin me kryeministrin Edi Rama.

Sipas Bardhit, përveç delirimeve, në fjalën e tij s’ka pasur asgjë të vërtetë. Demokrati thotë se në atë tragjikomedi të zhvilluar sot, Rama ka pasur rolin e gaztorit.

POSTIMI I PLOTE I SPAHISE

PACIENTI KRYEMINISTER
Sot Rama luajti rolin e gaztorit kryesor ne tragjikomedine ku eshte zhytur prej 6 vitesh shendetsia publike. Me vetedije kriminale dhe papergjegjshmerine e nje te semuri psikik deklaroi para salles se mbushur me mjeke te detyruar te shkonin ne takim se mjeket shqiptare paguhen me mire se koleget e tyre ne Gjermani. U foli per paga e bonuse imagjinare kur pak metra me larg salles ku zhvillohej takimi ndodh cdo dite drama e mijera pacienteve qe perballen me kushtet skandaloze ne Qsut, me mungesat e ilaceve, me radhet e pafundme per konsulta e ekzaminime. Ndjeva keqardhje per ata kolege qe degjuan delirimet e tij. Sigurisht qe do te donin te ishin diku tjeter aty ku puna e tyre vleresohet me dinjitet, ku kushtet e punes nuk i perballin cdo dite me paciente te pamundur e te irrituar. Si nuk e pyeti dikush kryeministrin ; nqse kushtet jane keto qe ju po deklaroni per cfare arsye absurde cdo vit braktisin vendet e punes mbi 150 mjeke? Pse 70% e punonjesve te shendetsise te intervistuar nga nje sondazh serioz deklarojne se duan te ikin nga Shqiperia? Rama e di mire te verteten por genjeshtren e ka bere pjese te pandare te vetes. Pjese e kesaj genjeshtre dhe mashtrimi te madh eshte dhe portali “mjekë per Shqiperine” i hapur sot.

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: