Novak Djokovic e ka nisur 2016 ne thellim të diferencës ne krye te klasifikimit ATP pas fitores ne turneun ne Doha, titulli i tij i 60-te, duke bere qe ai te jete ne Top 10 te lojtareve me më shume tituj ne histori.

Një jave nga nisja e Open Australi, Rafael Nadal, i cili humbi ne finalen e Katarit, qendron ne vendin e 5-te, pas Andy Murray, qe eshte i 2-ti, Roger Federer gjithnje i 3-ti e Stan Wawrinka, qe ndodhet ne vendin e 4-t pas fitores ne Chennai.

Klasifikimi ATP i 11 janarit është:
1. Novak Djokovic (SER) 16.790 pike
2. Andy Murray (ANG) 8.945
3. Roger Federer (ZVI) 8.165
4. Stan Wawrinka (ZVI) 6.865
5. Rafael Nadal (SPA) 5.230
6. Tomas Berdych (CEK) 4.560
7. Kei Nishikori (JAP) 4.235 (+1)
8. David Ferrer (SPA) 4.055 (-1)
9. Richard Gasquet (FRA) 2.850
10. Jo-Wilfried Tsonga (FRA) 2.635
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: