Përplasja midis Antonio Contes dhe Tomas Tuchel në fund të sfidës midis Chelsea dhe Tottenham duket se ka prodhuar edhe një situatë të tensionuar në tunelin e Stamford Bridge.

Sipas mediave britanike, Conte dyshohet se u përplas me yllin e Chelseat, Mateo Kovacic, teksa ai po ecte nëpër tunel pas barazimit 2-2. Loja përfundoi në rrethana të nxehta pasi Conte u përplas me Thomas Tuchel për shtrëngimin e duarve me kohë të plotë.

Mediat bëjnë me dije se nervat e Contes kanë qenë në kulm, teksa ai ka përplasur mesfushorin e dëmtuar të Bluve, Kovavic, i cili nuk mori pjesë në ndeshje.

Kjo e bëri kroatin të debatonte me anëtarët e stafit të Spurs, të cilët gjithashtu duhej të ndanin Conte nga Tuchel gjatë ndeshjes.

Të dy trajnerët morën kartona të verdhë pasi u përballën ballë për ballë pas golit të Pierre-Emile Hojbjerg. Gjyqtari Anthony Taylor më pas u dha kartona të kuq të dy trajnerëve për veprimet e tyre në fund të sfidës, gjë që shkaktoi një përleshje masive.

Kjo erdhi pasi Harry Kane barazoi në minutën e fundit për të nxjerrë Tottenham me një pikë nga sfida.

Por Tuchel mendonte se goli nuk ishte i vlefshëm, pas tërheqjes së flokëve që Christian Romero bëri ndaj Marc Cucurella.

Goli i parë i Spurs erdhi gjithashtu në rrethana të diskutueshme pasi Tuchel ndjeu se Kai Havertz u godit nga Rodrigo Bentancur.

Gjermani dukej më i mërzitur nga dështimi i Contes për ta parë atë në sy gjatë shtrëngimit të duarve, duke e bërë atë të mbante dorën e italianit për më shumë se ç’duhej, gjë që shkaktoi një tjetër përballje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb