TEPELENE

Një makinë është përfshirë nga flakët në Tepelenë  sot rreth orës 5 të mëngjesit, në lagjen “15 tetori”. Gazetarja Brikena Metaj raporton për “BalkanWeb” se makina i përket shefit të krimeve, Gentian Shehu.

Mësohet, ndër të tjera se makina është djegur në pjesën e përparme si shkak i një difekti elektrik, ndërsa ka qenë i parkuar para pallatit.

“Në datën 11.04.2019, rreth orës 5:00, në lagjen “15 shtatori”, Tepelene, ka marr flakë dhe është djegur në pjesën e përparme mjeti tip “Ford”, (mjeti ka qënë i parkuar para pallatit), në përdorim të shtetasit G.Sh.

Në vëndngjarje shkoi grupi hetimor dhe nga hetimet e para proceduriale rezultoi se shkaku i djegies së mjetit është aksidental(difekt elektrik).”-njofton policia.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb