Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në Indonezi.

Mediat e huaja shkruajnë se tërmeti ishte me magnitudë 6.7 të shkalës rihter dhe epiqendra e saj ka qenë në Xhakardë.

Deri më tani, për fat të mirë, nuk ka raportime për cunami dhe dëme materiale.

Tërmeti preku Javan perëndimore dhe Lampung në ishullin e Sumatrës. Indonezia ndodhet në një zonë sizmikisht aktive ku tërmetet janë të shpeshta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb