TIRANË

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot për thirrjen nga Gjykata Speciale e Hagës të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, thirrje që e detyroi të dorëhiqej nga detyra një ditë më parë.

Rama nuk flet për dorëheqjen por thotë se këto ftesa nga Haga janë edhe një sfidë e papërfunduar kombëtare në naën e duhur të historisë.

“Këto ftesa në radhë nga Haga për protagonistët e UÇK, janë një sfidë e re e çdonjërit prej të thirrurve, në vazhdën 20-vjeçare të betejës së pasluftës, për të provuar deri në fund pafajësinë e tyre. Por janë edhe një sfidë e papërfunduar kombëtare në anën e duhur të historisë?????”, shkruan Rama në Twitter.

Rama Twitter
Rama Twitter

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb