Kryeministri i Kosovës Albin Kurti iu është bashkuar ngushëllimeve për viktimat në aksidentin tragjik në Bullgari, ndërsa ka ofruar gatishmërinë për ta ndihmuar Maqedoninë e Veriut në çfarëdo kapaciteti.

Kurti ka shprehur ngushëllimetfamiljarëve të viktimave, ndërsa shkruan se momente të vështira si këto lehtësohen duke i qëndruar pranë njëri-tjetrit.

“I trishtuar dhe i pikëlluar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari. Shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe ndaj dhimbjen me familjet e viktimave, dhe u bashkohem lutjeve për shërim sa më të shpejtë të të lënduarve. Momente të vështira si këto lehtësohen duke i qëndruar pranë njëri-tjetrit. Republika e Kosovës bashkëndjen me Maqedoninë e Veriut, popullin e saj dhe të gjithë shqiptarët e tronditur nga ky lajm i kobshëm, dhe shprehë gatishmërinë e plotë për të ofruar ndihmën e saj në çdo kapacitet” ,–ka shkruar Kurti.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: