FIER- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier sot dhe një i mitur është vrarë nga vëllai i tij po i mitur.

Ka qenë një sherr i zakonshëm mes fëmijëve që ka përfunduar në tragjedi për një familje nga fshati Baltëz.


Sipas të dhënave zyrtare, rreth orës 10:50, ka shkuar i shoqëruar nga familjarët në Spitalin e Fierit shtetasi Gj.Veizi, 13 vjeç, banues në fshatin Baltëz.

Nga hetimet paraprake dyshohet se pas një grindje me njëri tjetrin, vëllai i tij i vogël, shtetasi i mitur K.Veizi, 10 vjeç, ka marrë thikën dhe e ka goditur. Si pasojë e plagëve të mara, shtetasi Gj.Veizi ndërroi jetë në Spitalin e Fierit.


Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.


(m.k.BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb