Xherdan Shaqiri i ka dhënë një mesazh lamtumire tifozëve të Liverpool pas transferimit tek Lyon në Francë.

Shaqiri thotë se do i mungojë klubi special dhe stadium i pabesueshëm Anfield Road. Ai falenderon tifozët për mbështetjen, i uron gjithë të mirat dhe të jenë të sigurt

Shqiptari i natyralizuar si zvicerian luajti për 3 sezone tek Liverpool teksa nuk gjeti hapësirat e duhura për t’u aktivizuar ndërsa pas Zvicrës, Gjermanisë, Italisë e Anglisë, tashëm Shaqiri do të ketë një tjetër aventurë ndryshe, në Francë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb