SHBA

Një transgjinore u rrah keq nga disa të rinj në Dallas, SHBA.

Sulmi ndaj 23-vjeçares Muhlaysia Booker ndodhi në mes të rrugës. Agresorët përdorin fjalë fyese dhe denigruese ndaj saj.

Më tej e shtrinë në tokë dhe e godasin me shkelma. Policia ka nisur hetimet për ngjarjen.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb