Banesës së shefit të Krimeve në Shkodër, Pëllumb Shpati, i është vënë mëngjesin e sotëm një sasi lënde plasëse.

Si pasojë e shpërthimit, i cili sipas familjarëve ka qenë tepër i fortë, janë shkaktuar dëme materiale, përfshirë thyerje e xhamave të  banesës dhe makinave.

Policia ka nisur hetimet për ngjarjen, ndërsa sipas babait të Shpatit, dyshimet e tyre lidhen për shkak të detyrës, pasi ata nuk kanë konflikt me njeri.

Sakaq, mësohet se kamerat e sigurisë pranë banesës kanë fokusuar një person që largohet me vrap, që dyshohet se është autori.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb