Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm në qeverinë e Malit të Zi Ilir Harasani i ka dhënë fund beqarisë para dy ditësh.

Në videot e shpërndara në rrjet, vërehet se pjesë e repertorit të dasmës nuk kanë qenë vetëm këngët malazeze, por edhe këngë e valle shqiptare, duke qenë se dasma ka qenë multietnike.

Në ceremoninë martesore ka qenë i pranishëm edhe kryeministri Dritan Abazoviç, i cili është parë të kërcejë e këndojë këngët shqip, ndërkohë që atmosfera ka qenë gjatë të gjithë kohës e ndezur.

Pjesë e festës kanë qenë ministra të kabinetit qeveritar malezezë dhe shqiptarë.

Ndërkohë që këngëtari i zgjedhur nga çifti ka qenë Eduard Jubani.

@dritanovamala Dritan dominira #dritan #crnagora🇲🇪 #montenegro #fyp #tiktok #viral #music #zabava #muzika #dritanabazović #dritanabazovic #svadba ♬ original sound – Dritanova mala 🇲🇪

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb