Mathias Pogba është liruar nga burgu, siç ka konfirmuar avokati i tij Yassine Bouzrou në një intervistë për Le Parisien dhe BFMTV.

Mathias Pogba, si dhe tre të dyshuar të tjerë, u arrestuan në shtator në lidhje me një përpjekje për zhvatje që përfshin vëllain e Mathias, Paul Pogba, i cili aktualisht luan në skuadrën e Serie A, Juventus. Mathias u largua nga burgu Villepinte të premten në mëngjes, konfirmoi avokati i tij.

Ai tani është liruar nën shqyrtim gjyqësor, që do të thotë se atij do t’i ndalohet të hyjë në kontakt me të dyshuarit e tjerë të akuzuar për shantazh dhe zhvatje të Paul Pogba. Mathias i ndalohet gjithashtu të kontaktojë me nënën e tij, Yeo Moriba dhe vëllain e tij Paul. Ai nuk mund të largohet nga vendi dhe as nuk mund të postojë në rrjetet sociale.

Ndërsa Paul Pogba paraqiti një ankesë për zhvatje të kryer nga një bandë e organizuar në Torino në korrik, afera pushtoi  titujt kryesorë të mediave në shtator kur Mathias publikoi një seri videosh në  rrjetet sociale me pretendime të shumta, duke përfshirë se vëllai i tij kishte dërguar një mjek shtrigë për të mallkuar Kylian Mbappé.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: