Kryeministri ka komentuar mbrëmjen e sotme vendimin e Krimeve të Rënda, e cila dënoi me 3.4 vite shërbim prove ish-ministrin Saimir Tahiri, i cilësuar si ‘ministri kampion’ nga Edi Rama.

I ftuar në ‘Real Story’ Rama tha se nuk mund të komentojë kurrsesi vendimet e gjykatave, ndërsa tha se nuk mund të pranonte faktin se Tahiri u fal.

“Nuk është përfundimtare. Unë nuk merrem me vendime gjykatash, as në rastet kur janë skandaloze dhe ja bëjnë mu..Nuk është shpikur në një sistem tjetër që të gjykojmë gjykatat. Nuk merrem dhe as jam marrë që në sekondën e parë (Tahiri) është një çështje që i takon drejtësie. Por që të thuash; u fal. Është e tepërt. Që duhet të dënohet më shumë apo më pak, se themi ne”, tha Rama.

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: