Autoritetet policore në Katalonjë të Spanjës kanë ndërhyrë në tri plantacione kanabisi, teksa janë arrestuar 4 persona dhe janë sekuestruar mbi 5 mijë bimë.

Në një prej plantacioneve, ku ndodheshin rreth 1500 bimë, u arrestua një shtetas shqiptar i cili kujdesej për kanabisin.

Sipas mediave spanjolle brenda plantacionit që ndodhej në një fermë pranë zonës rurale të qytetit ndodheshin 1455 bimë, të cilat ruheshin nga shqiptari dhe dy qen të cilësuar si të rrezikshëm nga autoritetet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: