Një i ri ka rënë në prangat e policisë, pasi ishte shpallur në kërkim për prodhim dhe shitje droge. Burime zyrtare nga policia e Durrësit bënë me dije se Elvis (Vasil) Mërtiri, 32 vjeç, banues në Durrës, ishte dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Durrës e ka dënuar me 5 vjet burgim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

Ky shtetas, më datë 13 mars të 2017-ës, është kapur me një sasi lënde narkotike kannabis sativa dhe një sasi lënde narkotike kokainë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: