ITALI

Dy sirianë janë kapur në Itali pasi udhëtonin me tgragetin e linjës Durrës- Bari.

Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton për BalkanWeb se sirianët kishin hipur fshehtazi në travget dhe kanë arritur në destinacion por i kapi policia italiane.

Në momentin kur Policia italiane i dalloi dhe u nis për t’i ndaluar, një prej sirianëve tentoi t’i marrë pistoletën.

Sirianët janë kthyer nga Italia me traget në Durrës dhe tashmë janë në dorëzim të Policisë italiane.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb