Një urë e pabesueshme mendohet se është një prej veprave më të rralla inxhinierike të bëra ndonjëherë nga njeriu.

Ura hekurudhore e Pamban në Indi mundëson që treni të ecë për kilometra të tëra mbi det dhe fare pranë dallgëve të larta oqeanike.

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: