Një uragan tjetër Willa është forcuar dhe pritet të godasë Paqësorin në brigjet e Meksikës, dhe prej mbrëmjes së djeshme është shndërruar në një stuhi të kategorisë 4 ‘ekstremisht e rrezikshme’.

Lajmin e bën të ditur Qendra kombëtare e uraganeve (nhc) në Shtete e Bashkuara të Amerikës, duke parashikuar se ai do të godasë në ditët që vijnë Mazatlan dhe Puetro Vallarta.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb