Serbia do i dhurojë 8 mijë doza të vaksinës Pfizer ndaj COVID-19 Maqedonisë së Veriut.

Mediat maqedonase raportojnë se sot është arritur marrëveshja teksa Zaev ka zbuluar se ishte dëshira e Vuccicc për këtë dhuratë.

Kjo do të jetë ngarkesa e parë e vaksinës ndaj COVID-19 që do të vijë në Maqedoninë e Veriut, pavarësisht se qeveria e vendit ka akses në COVAX dhe ka porositur dozat e saj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb