Presidenti Ilir Meta i ftuar në emisionin “Log” në ABC, foli ndër të tjera edhe për vaksinimin e popullatës ndaj koronavirusit.

Meta theksoi se qeveria e ka për detyrë që të sigurojë vaksinat, ndërsa shtoi se duhet që të garantohet siguria e çdo doze.

Presidenti Meta: Vaksinimi i popullsisë nuk është çështje elektorale, qeveria ka për të detyrë t’i sigurojë ato, se me lekët e popullit shqiptar blihen.

Qeveria ka për të detyrë të garantoje sigurinë e çdo doze, e cila duhet të jetë e certifikuar më standardet ndërkombëtare. E rëndësishme është siguria e çdo doze vaksine që po përdoret për popullin.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb