Britania e Madhe ka marrë një vendim ekstrem për të mbyllur të gjitha kufijtë për 1 muaj që nga e hëna.

Frika nga variantet e reja të COVID-19 kanë bërë që Britania e Madhe mos rrezikojë më dhe të mbyllë të kufizojë udhëtimet nga vendet e tjera.

Johnson në një deklaratë për mediat tha se kjo është një tentativë për t’u mbrojtur nga rreziku i varianteve të reja që po shfaqen dita-ditës dhe nuk janë identifikuar ende plotësisht.

Prej të hënës në orën 04:00 të mëngjesit e për një muaj Britania e Madhe nuk lejon asnjë qytetar të hyjë në vend pa një test negativ ndaj COVID-19 jo më të vjetër se 72 orë, ndërkohë që kufijtë konsiderohen të mbyllur me gjithë botën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb