Për disa ka vendime të rëndësishme para, për disa të tjerë njohje të reja, por për të tjerë edhe para. Ky është parashikimi javor për 12 shenjat e horoskopit që sjell “BalkanWeb” nga astrologu Jorgo Pulla.

DASHI
Të përgjithshmet: Këtë javë me ndikimin e Hënës së plotë të datës 14/9 në aksin Virgjëreshë-Peshk, po të njëjtën ditë Afërdita dhe Mërkuri në Peshore, do të thotë që  kërkohet pak kujdes në marrje të vendimeve të rëndësishme, sepse është shumë e kollajtë të mashtroheni për gjera të paqarta në atë që doni të realizoni, ndërkohë që disa nga dështimet tuaja do t’ju shohin me një pamje më të kujdesshme, si shenjë e zjarrit jeni të vendosur që çdo gjë ta çoni atje ku duhet. Këndi që bën Hëna me Saturnin dhe Dielli me Marsin do të jetë më e kollajtë një takim apo dhe një bisedë që juve keni interes dhe ta realizoni atë pa zhurmë, përpiquni të mbani distancën sepse gjërat janë mjaft intensive dhe angazhimi juaj ka mundësi të sjellë ulje që do t’ju lëndojnë.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që jeni ende beqar dhe i vetëm dhe kërkoni gjysmën tjetër në jetën tuaj, mos u përpiqni të bëni lëvizje impulse ndaj personit që ka treguar interes për ju së fundi, përpiquni të jeni të relaksuar dhe lërjani kohës.

Parashikimet profesionale: Është në të mirën tuaj këtë javë të jeni pak më të kujdesshëm, pasi Hëna e plot në datë 14 /9 mund të sjelli nxitime dhe mund të bëni gabime që nuk duhet në lidhje me punën, pasi një shtyrje e disa prej planeve tuaja të biznesit do ju bëjë që të dëshironi të ndryshoni qëllimet tuaja dhe ndoshta edhe të mendoni për mundësinë e ndryshimit të punës suaj. Me siguri nuk është koha e mirë për të rrezikuar diçka të re, do të ishte më mirë të keni durim dhe këmbëngulje dhe të jeni të sigurt që së shpejti çdo gjë do të ndryshojë. Në financat tuaja, gjërat do të lëvizin mirë, pasi rritja në të ardhurat tuaja ju jep mundësinë për të mbuluar angazhime të hapura dhe për të marrë një frymë me lirshëm, kjo nuk do të thotë që duhet të largoheni nga planet që keni.

DEMI
Të përgjithshmet: Kjo javë me Hënën e plotë në aksin Virgjëreshë-Peshk që po zhvillohet këtë jave, do të jetë një periudhë disi konfuze por jo e papërballueshme në çështjet e rëndësishme që ju presin. Në të njëjtën ditë të Hënës së plotë Mërkuri dhe Afërdita kalon në Peshore. Kjo tregon që të keni favorizime njohje të reja që do të jenë të rëndësishëm pasi ato do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja. Në mjedisin tuaj familjar, një person shumë i afërt do të ketë nevojë për mbështetjen dhe ndihmën tuaj, e cila do të jetë e vlefshme dhe shumë e rëndësishme.
Mundohuni të jeni pranë atyre që keni nevojë për ju, sepse po bëni mirë, sepse e kuptoni se sa dinamik është roli juaj për mjedisin tuaj të ngushtë.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja, përpiquni të lini mënjanë friken  tuaja, të ndërmerrni hapa në jetën tuaj, mos lejoni që përvojat e kaluara t’ju mbajnë stabil dhe të ndjeheni të frikësuar për çdo të ri që shihni si ju shkakton jetën tuaj ose ju tërheq. Shumë shpejt, dashuria që ju ëndërroni në jetën tuaj do të realizohet.

Parashikimet profesionale: Në javën tuaj profesionale kjo do të jetë më bujare dhe më produktive, është në të mirën tuaj qe te përgatiteni me para qe te dini se çfarë te bëni kjo përgatitje do t’ju japë frytet që meritoni. Çdo gjë tregon se karriera juaj gjithmonë është duke fituar shpërblime. Një udhëtim biznesi ka mundësi të jetë një perspektivë përparimi do t’ju bëjë të ndiheni edhe më të fortë.

Financat tuaja lëvizin pozitivisht, pasi keni arritur me menaxhim të mirë dhe planifikoni të mbuloni obligimet tuaja dhe të rrisni të ardhurat tuaja. Kini kujdes të mos hapni kredi dhe lehtësira financiare, pasi kjo mund të shkaktojë prishje në marrëdhëniet.

BINJAKËT
Të përgjithshmet: Hëna e plotë që realizohet në aksin Virgjëreshë-Peshk më datë 14/9 ju paralajmëron që të jeni të kujdesshëm në vendimet që mund të merrni sepse të tilla vendime nuk është në anën tuaj prandaj kjo do të thotë beso kontrollo, gjithashtu në të njëjtën ditë me Hënën e plotë Afërdita me Merkurin kalojnë në Peshore kjo tregon se dhe ju favorizon në sferën e dashurisë dhe jo vetëm.

Dështimet dhe vështirësitë janë në jetë dhe çdo herë që bëjnë pamjen e tyre na bëjnë të ndihemi më të fortë dhe më të mençur. Gjithkush nga e kaluara do t’ju bëjë një surprizë të rëndësishme me praninë e tyre që do t’ju prekë. Në mjedisin tuaj familjar, preferohen diskutimet dhe sqarimet me llogaritë e hapura të së kaluarës.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja mos u shqetësoni sepse nuk do të jeni vetëm për shumë gjatë. Miqtë e rinj dhe takimet familjare do t’ju sjellin përpara një personi veçanërisht interesant, i cili do t’ju fitojë menjëherë.

Parashikimet profesionale: Në javën tuaj profesionale këtë javë do t’ju jepet mundësia për të treguar aftësitë tuaja. Ju jeni punëtor dhe kjo ju ka dhënë njohje dhe vlerësim në mjedisin tuaj të punës. Ndoshta disa tensione me kolegët ju mërzitin, por ju edhe në situatat më të vështira, keni shpëtimet tuaj dhe së shpejti çdo gjë do të lëvizë për ju. Në financat tuaja, gjërat do të lëvizin mjaft mirë dhe në mënyrë të kënaqshme, por mos u hapni dhe mos merrni rreziqe që mund t’ju ekspozojnë.

GAFORRJA
Të përgjithshmet: Në këtë javë ndikimi astrologjik që ka të bëjë me Hënën e plotë në aksin Virgjëreshë-Peshk ju bën të ndiheni disi të kujdesshëm në çdo gjë që mund të nisni sidomos në datën 14/9 ku kemi dhe Hënën e plotë. Nuk do ishte keq të bënit pak kujdes në nisma të rëndësishme në punë në ekonomi apo dhe në takime të rëndësishme. Përpiquni këto ditë për t’u çlodhur dhe për të pushuar, për të bërë gjëra të mira dhe për të plotësuar veten me atë që doni pa e ven veten ne siklet ne gjerat që i keni mundësitë për t’i realizuar. Duket se Afërdita dhe Mërkuri në datë 14/9 kalojnë në Peshore kjo ju bëni të ndiheni më të çliruar nga data 14 e tutje, një problem që ka lindur ka qenë një çështje me interes të madh, por me logjikën dhe mençurinë që keni do ta  zgjidhni.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri duket se kjo jave ju ndihmon më tepër me Hënën e plotë në datë 14/9, kjo periudhë do t’ju afrojë më shumë se sa mendoni dhe do të ndihmojë në lidhjen tuaj me të dashur/ën/in tuaj apo dhe njohje të reja që mund të keni. Ju që jeni vetëm, gëzoni lirinë e vetmisë tuaj, dilni me miqtë, lini veten të lirë, do të keni shumë mundësi për flirtim që do t’ju sjellë lidhje te qëndrueshme.

Parashikimet profesionale: Profesioni juaj këtë javë do të kalojë nëpër një fazë që do ju lodhë pak me Hënën e plotë në date 14/9 është mirë që t’i merrni shtruar gjërat jo me nxitim sepse nxitimet nuk sjellin asnjëherë dobi por problem. Prandaj është mirë që me besim në vetvete gjithçka do të shkojë mirë nuk ka vend për shqetësim, por ka një fillim të mbare por të lodhshëm.

LUANI
Të përgjithshmet: Meqenëse në këtë javë kemi Hënën e plotë në aksin Virgjëreshë-Peshk më datë 14/9  do duhet të lëvizni me një ritëm të matur në mënyrë që të arrini qëllimet tuaja profesionale dhe personale. Ju do ju duhet të merreni me diplomaci me disa mendime për të mos u përballur me njerëz në mjedisin e familjes suaj. Në përgjithësi, duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje fjalëve tuaja, sepse mund të dëmtojë njerëzit. Shmangni absoluten e pikëpamjeve tuaja dhe përpiquni të relaksoheni. Sepse në të njëjtë datë me Hënën e plotë kemi dhe lëvizjen e Afërditës dhe të Mërkurit në shenjën e Peshores.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja nuk shkoni keq gjatë kësaj kohe. Mundësitë për flirtim janë të shumta dhe duket se e shijoni atë, megjithatë Afërdita që ju favorizon nga Peshorja së shpejti do t’ju sjellë rrugën e dashurisë që do ta kuptoni në prani të një personi që do të shfaqet në jetën tuaj.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, kjo javë do t’ju japë shumë mundësi, të cilat, nëse merreni me ta me zgjuarsi do keni një shans të madh për të arritur qëllimet që keni dëshiruar. Puna juaj dhe qëndrueshmëria shpërblehen, dhe kjo ju jep kënaqësi dhe nxit vetëbesimin tuaj. Është koha e duhur për të vendosur synime të reja dhe më dinamike. Në financat tuaja, gjërat do të lëvizin papritur, përpiquni të vazhdoni kështu dhe së shpejti do të mbuloni të gjitha llogaritë tuaja të hapura.

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet: Këtë javë me Hënën e plot që po zhvillohet ne aksin (Virgjëreshë – Peshk) më datë 14/9 do t’ju japë mjaft kënaqësi, do të keni një humor të mirë, do të stabilizoni punën tuaj dhe atë ekonomike. Në këtë periudhë  do të ndiheni shumë mirë me praninë e miqve dhe të njohurve dhe ka shumë mundësi që të takoni disa njerëz që do t’ju ndihmojnë të bëni disa projekte që dëshironi shumë. Takimet shoqërore dhe takimet do të japin një ngjyrë të bukur në jetën tuaj. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë një atmosferë të bukur dhe harmonike dhe një gatishmëri për t’u afruar me njerëzit tuaj të afërt.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja, lajmi është i këndshëm për ju, të cilët janë ende të vetmuar, meqë pamja e një personi nga e kaluara do t’ju shokojë, një dashuri e vjetër dhe e fuqishme nuk është shuar, duket sikur do të ndizet shumë fortë dhe do t’ju sjellë përpara në periudhën më të bukur të jetës suaj.

Parashikimet profesionale: Biznesi juaj këtë javë ishte duke pritur ndryshime që me siguri do t’ju lënë indiferentë, pasi do të jenë një hap i rëndësishëm për zhvillimin tuaj dhe avancimin profesional. Përputhshmëria dhe puna juaj e vështirë shpërblehet përfundimisht dhe keni arsye të jeni në qendër të vëmendjes. Një udhëtim pune do t’ju ndihmojë të shihni dhe të vlerësoni aftësitë tuaja individuale. Në financat tuaja, keni vënë shumë gjëra në një rregull, por kjo nuk duhet t’ju shqetësojë dhe ajo ka vazhduar me një ngushtësi dhe program për të zgjidhur detyrimet tuaja financiare. Vetëm do të jeni të vëmendshëm në çështjet që lidhen me kontrata të reja këtu duhet të bëni pak kujdes.

PESHORJA
Të përgjithshmet: Një javë me plot angazhime të rëndësishme, si dhe me Hënën e plot në aksin Virgjëreshë-Peshk, që do të thotë më pak fjalë që çdo gjë që ka lidhje me punën dhe me çështjet ekonomike t’i stabilizoni sa më shpejt të jetë e mundur. Do të ballafaqoheni me çështje që keni lënë prej kohës mënjanë dhe do të kërkoni që vetë t’i vendosni ato në një rregull dhe t’i rregulloni ato. Në fushën sociale duket se rritet numri i të njohurve tuaj që do të jenë shumë të dobishme për ju në të ardhmen. Mundohuni të afroheni më shumë me njerëzit e mjedisit tuaj familjar dhe të hidhni poshtë ndonjë nga muret që ju ndajnë ose ju largon, do të shihni se gjithçka mund të bëhet nëse e lëshoni veten të lirë dhe i jepni hapësirë mirëkuptimit dhe humorit të mirë të të tjerëve. Çdo gjë duket se po shkon shumë më mirë në të ardhmen e afërt.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat është mirë të shijoni flirtimin, i cili në këtë kohë me Afërditën dhe Merkurin duke lëvizur në shenjën tuaj dhe duke ju favorizuar është me të vërtetë shumë interesante dhe shumë shpejt do të ndjeni një prirje të fortë erotike për t’ju prekur lartë në ëndrrën tuaj të së ardhmes.

Parashikimet profesionale: Në profesionistin tuaj, megjithëse shpesh ankoheni dhe duket se jeni të lodhur nga të ardhurat tuaja, do të jetë një arsye shumë serioze që do t’ju bëjë të buzëqeshni. Marrëdhëniet tuaja me kolegët tuaj do të jenë shumë të mira këto ditë, të karakterizuara nga harmonia dhe qetësia. Një udhëtim pune që keni pasur në mendje mund të ketë ndodhur shumë më herët sesa keni filluar. Rritja e financave tuaja do të bëjë që të ndjeni kënaqësi dhe të qëndroni në këmbët tuaja, pasi keni një barrë të madhe të detyrimeve tuaja.

AKREPI
Të përgjithshmet: Një javë me plot angazhime të rëndësishme si dhe me Hënën e plotë në aksin Virgjëreshë-Peshk. Mundohuni të hapni vetveten edhe më shumë tek njerëzit në mjedisin tuaj miqësor dhe do të shihni që do ndiheni shumë më mirë. Takimet me persona ligjor do të jenë në plan të parë këtë javë është java e ligjeve të vënit në vend këtu juve përfitoni shumë. Në një takim që do të keni këto ditë është një periudhë një javë me surpriza për sa i përket punës suaj dhe jo vetëm.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja, së shpejti do të zhvendoseni nga një takim i papritur me një person shumë interesant, i cili do t’ju magnetizojë dhe menjëherë do ju fitojë vëmendjen tuaj, ndoshta do të jetë një arsye e mirë për ta kaluar jetën në një nivel tjetër.Në vendin tuaj të punës, këtë javë, edhe pse ritmet do të jenë shumë intensive dhe kërkesat rriten, keni shumë forcë dhe do të jeni të vlefshëm në çdo sfidë të re.

Parashikimet profesionale: Çdo gjë në punën tuaj tregon se do të keni një rrugë më të mirë, ndryshime në objektin e punës që do të propozojnë, është mirë t’i shihni dhe t’i mendoni shumë seriozisht, sepse mund të jenë një mundësi unike për ju. Në financat tuaja, përpiquni të kufizoni shpenzimet, përdorini ato mekujdes dhe maturi.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet: Këtë javë me Hënën e plotë në shenjën e aksin Virgjëreshës- Peshk. Mundësitë që do t’ju prezantohen në ditët në vijim janë të shumta, pak kujdes në fillime të reja sepse Hëna e plot dhe në një kënd që bën me Saturnin nuk ju ndihmon në diçka të tillë. Qëllimet tuaja i afrohen arritjes së tyre dhe kjo ju bën të ndiheni shumë të kënaqur me veten. Takimet me miqtë, të njohurit dhe njerëzit në mjedisin tuaj do t’ju bëjnë të ndiheni të këndshëm, të relaksuar dhe të grumbulloni shumë nga mendimet tuaja në lidhje me vlerën e shoqërisë suaj. Në mjedisin tuaj familjar, do të vini në kontakt me njerëzit tuaj të dashur të cilët keni parë prej kohësh.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja koha është mjaft afër të mendoni për një propozim më formal të bashkëjetesës, është një kohë e mirë për lëvizje të tilla.Nëse jeni vetëm, përgatituni ta harroni një takim i papritur do t’ju tronditë dhe t’ju japë emocione të mëdha, pasi një person nga e kaluara do të vjedhë zemrën tuaj.

Parashikimet profesionale: Në javën tuaj profesionale kjo do të jetë mjaft e dobishme, pasi konsistenca juaj dhe puna jote e vështirë do t’ju ndihmojnë të shmangni gjendjet e këqija ose kurthet që mund të vijnë nga kolegët. Mbani distancat tuaja, bëni punën tuaj me padurim që ju karakterizojnë dhe lini të tjerët të jenë në sfond. Financat tuaja janë përmirësuar shumë, por kjo nuk do të thotë që duhet të filloni të humbni dhe të zhvendosni lëvizjet financiare.

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Një javë me Hënën e plotë në aksin Virgjëreshë-Peshk se në këtë javë përpiquni të qetësoheni, të shmangni presionet dhe stresin pasi shumë herë ndjeni tension të madh të brendshëm. Ju e dini që pikat e forta tuaja shpesh goditen në kohen e duhur, por sfidat e forta dhe të vështira janë ato që ju prekin dhe bëjnë bastet tuaja të jetës. Mundohuni te jeni pak te vëmendshëm ne takimet qe mund të keni. Këtë herë Afërdita dhe Merkuri lëviz tek Peshorja ofron mundësi dhe ndihmesa në ekonominë tuaj, do të keni shumë kohë në dispozicion për të parë dhe stabilizuar ekonominë dhe punën tuaj.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja nëse kjo është më e mira për të shijuar miqësinë e miqve tuaj këtë herë, Afërdita në Peshore më datë 14/9 së shpejti do të zbulojë planet e saj, por ndoshta nuk është ende një kohë e mirë. Ju që jeni në një marrëdhënie të përhershme do të keni mbështetjen e partnerit tuaj çfarëdo që kërkoni të bëni.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj çdo gjë shkon në rregull dhe këtë javë do të jetë i kënaqshëm në çdo nivel që ka të bëjë me punën tuaj, marrëdhëniet tuaja me kolegët dhe qëllimet që keni vendosur. Mos e mohoni sugjerimin e një udhëtimi biznesi, ka mundësi t’ju sjellë më afër njerëzve të cilët janë të rëndësishëm për zhvillimin tuaj profesional. Në financat tuaja, shpenzimet e hapësirës së fundit kanë tejkaluar kufijtë e programit tuaj, u përpoqën të tregojnë më shumë rigjallërim dhe gjithçka do të rregullohet.

UJORI
Të përgjithshmet: Këtë javë do të ketë shumë stres, kërkesat do të rriten pasi të keni lënë mjaft punë në pritje, kjo vjen për arsye të Hënës së plotë të datës 14/9 në aksin Virgjëreshë- Peshk. Por ju jeni të fortë dhe ia arrini qëllimin që i keni vënë vetes. Mundohuni të shijoni daljet me miqtë dhe grupet e mira dhe do të shihni se asgjë nuk do t’ju ndalojë të përmbushni qëllimet tuaja, sepse të tjerët mendojnë shumë për aftësitë tuaja. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë disa biseda me njerëzit rreth jush, do të kapërceni disa momente delikate që ju kanë lënë dhe do të hapni një rrugë të re në aspektin e marrëdhënieve dhe komunikimit.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja, do të kuptoni shumë shpejt se ka njerëz që tregojnë interes dhe simpati për ju. Një natë me miqtë do t’ju japë mundësinë për të përmbushur atë që kërkojnë siç keni në jetën tuaj.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, edhe pse bashkëpunimet tuaja kanë pasur vështirësitë e tyre, ata kanë dhënë fryte. Ju mund të keni qenë mjaft të zhgënjyer, ambiciet tuaja shpesh kanë qenë objekt i shënimeve dhe keqkuptimeve, por e dini se si të dëshmoni qëllimet tuaja të pastra dhe të ndershme. Çdo gjë do te stabilizohet s’keni pse të shqetësoheni dhe ndiheni gjithnjë e më shumë të kënaqur. Shpenzimi juaj ju largon nga planifikimi juaj, përpiquni ta lehtësoni humbjen dhe sigurohuni që ta bëni.

PESHQIT
Të përgjithshmet: Në këtë javë me Hënën e plotë po zhvillohet tek aksi Virgjëreshë-Peshk më datë 14/9 do të jetë një ndikim i mirë deri diku por kërkohet pak më tepër vëmendje në gjërat e rëndësishme që juve keni dhe doni të stabilizoni, është në të mirën tuaj të kujdeseni për veten dhe gjithçka që ju jep gëzim dhe kënaqësi. Shmangni disa ngatërresa ose përfshirjen tuaj në mosmarrëveshjet e palëve të treta, mos shkoni në procedurat e fjalës sepse kjo javë nuk është e mirë për biseda që prodhojnë grindje apo gjëra që lidhen me persona të tretë dhe të bisedoni juve pa praninë e tyre pak kujdes se mund të keni keqkuptime në këtë aspekt.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja përpiquni të relaksoheni dhe të gëzoni shoqërinë me çdo të mirë që ju ofron. Ju që jeni ende vetëm, po shkoni në këtë ditë, shikoni pak më tej, gjysma tjetër që dëshironi të takoni në jetën tuaj nuk është aq larg, si dhe së shpejti Afërdita dhe Merkuri tek Peshorja ju ndihmon shume ne këtë aspekt prandaj shikoni se çfarë është me e mire në sferën sentimentale.

Parashikimet profesionale: Një javë me plot angazhime të rëndësishme si dhe me Hënën e plotë në aksin Virgjëreshë-Peshk, pasi kërkesat janë të shumta dhe rriten edhe më shumë, por kjo nuk ju tremb. Programi, koordinimi dhe durimi nevojiten dhe së shpejti do të arrini qëllimet që keni vendosur në planet tuaja të biznesit. Në financat, gjërat janë të vështira për ju, pasi çështjet tuaja në pritje janë shumë dhe janë momentet që po humbni. Mos lejoni që stresi dhe presioni i situatës t’ju kushtojnë, një burim ndihme nga i afërmi juaj do t’ju japë guxim dhe do të kuptoni se nuk jeni vetëm.

Për më shumë detaje mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun Jorgo Pulla: Tel. 0699464446 ose pranë websajtit www.astrologu.al

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb