Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim zhvilloi sot një takim me deputetet Jorida Tabakun dhe Etilda Gjonaj në Kryesinë e Kuvendit.

Tabaku prit në zyrën e saj ambasadoren e SHBA-ve, ndërkohë për gati 40 minuta diskutuan së bashku.

  • foto galeri
  • foto galeri

Në fokus të bisedës së tyre ishte çështja e integrimit të Shqipërisë në BE. Kujtojmë se sot Shqipëria pas hapjes së negociatave në korrik, ka nisur në Bruksel negocimin e grupit të kapitujve themelorë, me fokus Kapitullin 23 “Gjyqësori dhe të drejtat themelore”.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb