Ka qenë një sfidë shumë emocionuese ajo e luajtur në “Geëiss Stadium” të Bergamos, ku Atalanta e Berat Gjimshitit priste Veronën e Amir Rrahmanit dhe Marash Kumbullës, me këtë të fundit në stolin e rezervave pas dëmtimit që pësoi disa javë më parë.

Sfida ka qenë me shumë intesitet dhe me plot pesë gola të shënuar. Dy herë kanë kaluar veronezët në avantazh dhe dy herë kanë barazuar bergamaskët për të fituar në fund me golin e Gjimshitit, që goditi volej asistin e Toloit për të thyer Silvestrin dhe për t’i dhënë tre pikët e radhës Atalantës, që ngjitet në kuotën e 28 pikëve.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb