Humbja e Feyenoordit është pritur me trazira në Roterdam.

Qytetarët atje kanë dalë në rrugët e qytetit dhe kanë nisur të shkatërrojnë hapësira të ndryshme, madje duke mos kursyer edhe godinat përreth.

Raportohet se tifozët e Feyenoord kanë shkaktuar kaos në qytet, ndërsa është dashur ndërhyrja e Policisë për të shpërndarë qytetarët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb