Galatasaray mori një fitore të vuajtur 3-2 në shtëpi ndaj Umraniyespor. Protagonist absolut në këtë 90 minutësh të kampionatit për vendasit ishte Mauro Icardi me dopietën e tij personale.

Sulmuesi argjentinas shënoi me penallti në minutën e 60-të, ndërsa realizoi një tjetër në të 83-tën. Në një moment shihet Maurito teksa feston me shqiponjë, me shumë mundësi ka dëgjuar shokun e skuadrës Milot Rashica. Galatasaray është favorit për titullin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb