Diego Armando Maradona ka humbur jetën si pasojë e një arresti kardiak. Ai do të mbahet mend për shumë gola, por njëri prej tyre ishte më i veçanti.

Legjenda argjentinase Diego Armando Maradona ka shënuar një nga golat më të pabesueshëm në historinë e futbollit në botërorin e vitit 1986.

Goli i tij përballë Anglisë në Botëror quhet si “Goli i shekullit”.

Shumë janë munduar pas tij që ta kopjojnë këtë aksion, por pak ia kanë arritur. Njëri prej tyre ishte Messi, i cili thuajse ka shënuar një gol të ngjashëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: