ANGLI-Në një vit ka pasur qindra rasti si ky. Një motor i afrohet një njeriu që ka një smartphone në dorë, në një trotuar dhe ja merr me shpejtësi.

Hajdutët hyjnë në aksion dhe telefoni i kalon në duar në një moment.

Sipas të dhënave të shpërndara nga policia e Londrës, nga dhjetori 2016 deri në shkurt të 2017 janë regjistruar qindra vjedhje të kësaj natyre, me një vlerë rreth 50 mijë sterlina.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: