Argjentina mbyll me fitore miqësoret e shtatorit, duke mundur thellësisht 4-0 Meksikën. Njeriu i ndeshjes ishte Lautaro Martinez, autor I tre golave. Sulmuesi i Interit bëri “fenomenin” dhe në minutën e 17-të i dha epërsinë skuadrës së tij.

Martinez dyfishoi shifrat në të 22-ën, ndërsa Paredes me 11-metërsh thelloi në 3-0 diferencat në rezultat. Të besuarit e Lionel Skaloni vranë sfidën që në pjesën e parë. Në minutën e 39-të, Lautaro Martinez kurorëzoi mbrëmjen e tij të madhe me golin e tretë personal duke vulosur edhe fitoren e madhe për Argjentinën.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb