Detaje të reja kanë dalë në pah nga masakra në Lucë të Greqisë, ku u gjetën të vdekur 6 persona, të dyshuar si shtetas shqiptar.

Protothema.gr raporton se autorët kanë përdorur 25 plumba për të ekzekutuar viktimat. Sipas informacioneve, ngjarja ka ndodhur në rrugën Arafinos, në afërsi të kryqëzimit me rrugën Arionos në Artemisa, ku persona të panjohur kanë ekzekutuar me breshëri 6 shqiptarët.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në përfundim të ngjarjes, në automjetin me targa gjermane janë gjetur pesë persona të vdekur dhe një tjetër i vdekur, jashtë mjetit.

Sipas informacioneve të para bëhet fjalë për një larje hesapesh me autorët të cilët janë arratisur me një makinë dhe motor, sipas informacioneve, me një automjet të zi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb