Liverpool triumfon në transfertën e Newcastle me shifrat 0-2. The Reds shënuan 2 herë brenda 17 minutash me Nunez dhe Gakpo, duke qetësuar në stol trajnerin Jurgen Klopp dhe tifozët në tribuna. Dalja me karton të kuq e portierit të vendasve, Pope në minutën e 22-të i bëri gjërat edhe më të lehta për mysafirët.

Liverpool renditet në vendin e tetë, shumë larg pritshmërive. Në krahun tjetër, Newcastle pozicionohet në vendin e katërt.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb