NGA Zonja Katerina
Përbërësit

500 gr oriz basmati, 2 kuti fasule të gatshme, 1 lgj gjalpë, Kripë, piper, rigon

Përgatitja

Vendosim fillimisht ujin për orizin të vlojë dhe më pas shtojmë orizin dhe e lemë të ziejë për 14-15 minuta. Në fund shtojmë 1 lugë gjalpë dhe fasulet e gatshme. Rregullojmë shijen me piper dhe rigon dhe e kemi gati për ta servirur të ngrohtë.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb