Pamjet që shihni janë nga operacioni në det të hapur për kapjen e një gomoneje, brenda të cilët mendohet se kishte drogë.

Gazetari Enrik Mehmeti ka siguruar për ‘BalkanWeb’ një video ku shihet se si mjete të policisë detare vijon aksionin në det, ndërsa nga sipër është dhe një helikopter i cili monitorin nga ajri për kapjen e trafikantëve.

  • foto galeri

Mësohet se mjeti i lundrimit është arritur të kapet pas 5 orësh ndjekje, ndërsa vijon aksioni për prangosjen e trafikantëve, të cilët braktisën gomonen dhe u arratisën në zonë tokësore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: