Kampionati gjerman i Bundesligës përfundoi javën e fundit të sezonit futbollistik 2021/2022. Pas 34 raundesh, u dhanë edhe veridiktet përfundimtare.

Bayerni barazoi 2-2 me Wolfsburg, ndërsa Dortmund përmbysi 2-1 Herthën e Berlinit. Barazim 1-1 i Leipzig në fushën e Arminia Bielefeld.

 

 

 

Gr
Gr

4 ekipet që shkojnë në Champions League janë Bayern, Dortmund, Leverkusen dhe Leipzig. Union Berlin dhe Freiburg shkojnë në Europa League, ndërsa Koln përqafon Conference League.

 

7u
7u

Nga kategoria bien Greuther Furth dhe Arminia Bielefeld, sakaq Hertha e Berlinit do luajë në Play Off.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb