Nottingham Forest u ngjit në elitën angleze pas 23 vitesh pritje.

Sot, ekipi i drejtuar nga Kooper mori fitoren e parë në Premier League. Pas humbjes 2-0 në Neëcastle, ekipi triumfoi 1-0 në shtëpi ndaj Ëest Ham.

Goli i vetëm i takimit erdhi nga Aëoniyi. Vlen të theksohet se mysafirëve iu anulua një gol i Benrahma, ndërsa Rice la penallti.

Historitë janë bërë për t’u shkruar dhe këtë e tregon më së miri Nottingham Forest. Sfida e radhës për ta është ndaj Everton.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb