FRANCË

Neymar shënoi dy gola në fitoren e PSG ndaj Lille, dhe të dytin ja dedikoi pikërisht basketbollistit Kobe Bryant.
Braziliani me duart e kryqëzuara shkoi përballë kameras duke u lutur për Kobe Bryant me respekt.

Ndërkohë shumë personazhe të futboollit janë prekur nga kjo ngjarje, por Neymari është i pari që bën një gjest ka domethënës.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb