Një zjarr i fuqishëm ka rënë ditën e djeshme në zonën pyjore në qendrën administrative Skenderbegas. I favorizuar nga era e fortë, flakët kanë shkrumbuar rreth 15 ha sipërfaqe pyjore por dhe drurë pishe.

Ndërkohë, pas ndërhyrjes së shërbimit zjarrfikës dhe forcave të shërbimit pyjor, të ndihmuar edhe nga banoret e zonës, kanë bërë të mundur izolimin e zjarrit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Drejtori i Zjarrfikëses, Ilir Llapushi u shpreh për gazetarin e ‘News24’ dhe ‘BalkanWeb’ Shkëlzen Henkoja se terreni është tepër i vështirë pasi nuk ka rrugë automobilistike dhe era ka favorizuar flakët. Në vendngjarje kane shkuar edhe forcat e policisë, ku po hetojnë shkaqet e rënies së zjarrit.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb