Teksa festat prej kohësh kanë përfunduar vijojnë hyrje-daljet nga Pikat Kufitare të Qafë Thanës dhe Kapshticës.

Në 24 orët e fundit në Qafë Thanë kanë hyrë 1 mijë e 772 qytetarë, kurse kanë dalë më shumë, 2 mijë e 17.

Ndërkohë në Kapshticpë shifrat janë shumë më të ulëta për shkak të mbylljes së kufirit nga pala greke, teksa kanë hyrë në Shqipëri vetëm 187 qytetarë dhe 66 mjete.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb